Przedstawienie wykładu plenarnego potwierdzili już:

 

Bogdan de Barbaro Miłość zagrożona przez postmodernizm

Maria Beisert Separacja. Granice wyboru

Krystyna Drat Ruszczak Archetypy jako metafory rozwoju w baśniach, czyli jak osiągnąć miłość i zachować niezależność

Paweł Holas „Tylko miłość jest siłą, co złagodzić może ból świata.” Czy jest miejsce na miłość w psychoterapii?

Anna Król-Kuczkowska Od zależności do separacji – o istocie reparacji w procesie psychoterapeutycznym

Mirosława Marody Samorealizacja, niezależność i bezsens – kulturowe wyzwania współczesności

Krystyna Mierzejewska-Orzechowska Kręte ścieżki miłości – być w swoim związku i w obecnym świecie

Zofia Milska Wrzosińska O zniszczeniach naprawialnych i nienaprawialnych w terapii par i w życiu, czyli kiedy miłość to za mało

Irena Namysłowska, Magda Namysłowska Miłość a separacja – diada rodzicielska, diada terapeutyczna

Bogusław Pawłowski „Zakazana” miłość, czyli o tabu kazirodztwa

Jacek Prusak Kościelny kompleks Edypa

Tomasz Szlendak Zmasowany ostrzał intymności. O makro-uwarunkowaniach budowania, bycia w i rozwiązywania par w świecie rozmazanych reguł.

.
Ponadto odbędą się sympozja, warsztaty, dyskusje panelowe. O wszystkich dowiedzą się z Państwo ze szczegółowego programu, który uczestnicy otrzymają w sierpniu 2019, ale już możemy zapowiedzieć kilka pozycji. Rafał Styła jest organizatorem sympozjum o zmianach klimatycznych i ich związku z psychoterapią. Michał Jasiński przedstawi warsztat „Trauma na tle przywiązania: terapeutyczny proces rekonsolidacji pamięci w skomplikowanych przypadkach”. Katarzyna Moczulska i Robert Szostek zaproponują warsztat „Tworzenie bliskości w psychoterapii grupowej”, terapii grupowej dotyczyć też będzie warsztat Łukasza Majchrzaka. Odbędą się sympozja poświęcone podejściu humanistyczno-doświadczeniowemu oraz ericsonowskiemu. Będzie tez mowa o zależności od substancji, o terapii par, dzieci i młodzieży, o superwizji, a wreszcie o chorobie, starości i śmierci.

Bardzo ważna dla środowiska będzie zapewne sesja na temat problemów polskiej psychoterapii. Udział w niej wezmą m. in. Agnieszka Słopień i Maciej Pilecki.

Szczególna atrakcją będzie ilustrowana nagraniami video sesja przedstawiająca problemy miłości i separacji w najbardziej znanych operach. Sesje tę poprowadzi Katarzyna Prot-Klinger.